O Nas

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Teresinie został utworzony Uchwałą Rady Gminy Teresin w dniu 10 czerwca 1995 roku. Jest jednostką organizacyjną Gminy Teresin i działa w oparciu o własny statut posługując się skróconą nazwą GOSiR. Ośrodek prowadzi działalność sportowo- rekreacyjną realizując statutowe zadania w zakresie upowszechniania kultury fizycznej na terenie gminy.

Do obiektów GOSiR należy kompleks boisk sportowych tj. dwa korty tenisowe, boisko do koszykówki, wielofunkcyjne boisko do piłki nożnej, boisko trawiaste z bieżnią, tory łucznicze, skate park a także hala sportowo-widowiskowa z salami treningowymi do sportów walki, salą korekcyjną, siłownią i salą fitness.

GOSiR zatrudnia 11 pracowników etatowych, ponadto pracowników na umowę zlecenie przede wszystkim trenerów i instruktorów prowadzących zajęcia pozalekcyjne z dziećmi i młodzieżą naszej gminy a także pracowników w zastępstwach urlopowych.

W trakcie całego 2010 roku GOSiR organizował i współorganizował wiele imprez sportowych między innymi takich jak:

Mistrzostwa Mazowsza Dzieci w Lekkiej Atletyce
Międzynarodowy Puchar Mazowsza w Łucznictwie i Memoriał Karola Hibnera
Halowy Turniej Piłki Nożnej
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach
Międzynarodowy Puchar Mazowsza
Grand Prix Teresina w Tenisie Stołowym
Otwarte Mistrzostwa Teresina w Biegach
Ogólnopolski Turniej Szachowy

W ramach GOSiR działają takie kluby jak:

LKS „Mazowsze” Teresinsekcja zapaśnicza i łucznicza
KS Teresin sekcja piłka nożna
„Tęcza” Budki Piaseckiesekcja tenisa stołowego
UKS „Filipides”sekcja lekkoatletyczna
KS „Sokół” Budki Piaseckiesekcja piłka nożna
UKS „Smecz” Teresin sekcja tenisa ziemnego

Z obiektów GOSiR korzystają szkoły oraz zawodnicy klubów sportowych działających na terenie gminy jak również mieszkańcy gminy w licznych grupach rekreacyjnych. W dalszym ciągu dużym zainteresowaniem wśród kobiet cieszą się zajęcia aerobiku, które prowadzone są już cztery lata.

Głównym zadaniem naszej jednostki jest podniesienie ogólnej sprawności dzieci i młodzieży naszej gminy poprzez tworzenie nowych uczniowskich klubów sportowych. Oprócz tego GOSiR współpracuje ze szkolnym związkiem sportowym organizując liczne turnieje sportowe dla młodzieży szkolnej.

Z inwestycji w 2010 roku GOSiR wykonał ogrodzenie stadionu co w znacznym stopniu przyczyniło się do poprawy estetyki obiektu sportowego. Ta owocna współpraca przynosi wiele sukcesów młodych sportowców naszej gminy na arenach sportowych w kraju i zagranicą.